Parti içi muhalefet yok parti içi kötülük var

MEHTAP GÖKDEMİR / Ankara – Bulut, CHP içinde bölünme yaşandığı, üç farklı gruplaşma olduğu yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine şunları söyledi: “CHP çok sesli, çok kültür bir parti. Ancak bugün partide farklı fikirler ifade edenler neredeyse trolleşmiş durumdalar. Hele hele seçim dönemine girilmiş bir süreçte bazı arkadaşlarımızın yaptığı parti içi muhalefet değil, parti içi kötülük. Seçim sathında parti içi muhalefet var diyemem, parti içi kötülük yapan insanlar var. Ama şu unutuluyor. Yerel aktörlerimiz çok güçlü. Güçlü liderlerimiz var. Bu bizim çeşitliliğimiz. Bizim alternatiflerimizin olduğunun da göstergesi.”

‘Finalleri kötü olacak’

CHP’den ayrılıp bağımsız ya da başka partiden aday olan isimlere yönelik soruyu da Bulut, şöyle yanıtladı:

“Siyasetin ne kadar sığ olduğunu bu arkadaşlarımızın durumundan görebiliriz. Büyük çoğunluğunun yaptığı yanlışı 1 Nisan’da fark edeceğine inanıyorum. Umarım partiye hasar vermez, herhangi bir ilçenin kaybına vesile olmazlar. Finalleri kötü olacak. Bu bir hainliktir.”

7 ilde sandık görevlisi yok

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gül Çiftci de sandık güvenliği çalışmalarına ilişkin “483 seçim çevresinde seçmen kütüğüne itiraz ettik. Toplamda 55 bin 998 seçmene hitap ediyor. En büyük hareketlilik Kars’ta. 4 bin askeri personel Kars’a sevk edildi. Yapmış olduğumuz itirazlardan 7 bin 380 seçmenin adres kaydı eski yerine döndü” dedi. 2023 seçimlerinde Millet İttifakı kapsamında seçime katılmayıp, İYİ Parti’ye bırakılan iller olduğunu, Seçim Kanunu gereği 31 Mart’ta oralara sandık görevlisi veremediklerini aktaran Çiftci, “Aksaray, Bayburt, Bitlis, Çankırı, Gümüşhane, Muş ve Yozgat illerinde sandık görevlisi veremedik” diye konuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x