Dikkat: Bu 3 Kripto Para Projesinden Airdrop Açıklamaları Geldi!

Kripto para piyasası kısa bir düzeltmenin ardından yeninden kuzeye ilerlemeye başladı. Bu da piyasa oyuncularının morallerinin yüksek olduğunu gösteriyor. Bu pozitif havada 3 kripto para projesi airdrop’lar konusunda açıklamalar yaptı. İşte detaylar…

Kamino Finance KMNO airdrop’unu duyurdu

Solana altyapısı üzerine inşa edilmiş bir DeFi protokolü olan Kamino Finance, yönetim token’ı KMNO’nun airdrop’u için planlarını açıkladı. Kripto para projesi, 31 Mart 2024 için bir anlık görüntü planladı. Ayrıca, airdrop etkinliğini Nisan ayında yapacağını duyurdu. KMNO Genesis, Kamino Finance’in evriminde çok önemli bir anı işaret ediyor. Böylece, platform içinde merkezi olmayan yönetişim için zemin hazırlıyor.

Token sahipleri, Kamino ekosisteminin çeşitli yönlerini etkileyerek yönetişim sürecine katılma yetkisine sahip olacak. Bu hamle, tam ademi merkeziyetçiliğe ulaşma yolunda atılmış bir adım. Böylece, yönetişim kapsamının giderek genişlemesi bekleniyor.

Gelecekteki Fayda ve Yönetişim

KMNO token sahipleri, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli kilit alanlar üzerinde kontrole sahip olacak:

 1. Protokol kullanıcıları için teşvik programları.
 2. Protokol gelirinin tahsisi.
 3. Merkezi olmayan operasyonlar ve risk yönetimi oylaması.

Kamino Vakfı başlangıçta yönetişimi denetleyecek. Ayrıca, protokolü kademeli ademi merkeziyetçiliğe doğru yönlendirecek.

İlk Dağıtım Detayları

 • Ticker: KMNO.
 • Toplam Arz: 10 milyar.
 • 1. Gün Dolaşım Kaynağı: Tahmini %10.
 • İlk Topluluk Dağılımı: %7.
 • Dağıtım Yöntemi: Doğrusal, Kamino Noktalarına dayalı.
 • Anlık Görüntü Tarihi: 31 Mart.
 • Token Üretme Etkinliği (TGE): Nisan.

Kripto para projesi Ordzaar, ilk airdrop sezonunu başlattı

Merkezi olmayan Ordinals pazarı Ordzaar, ilk airdrop etkinlik sezonunu başlattığını bildirdi. Kullanıcıların resmi bağlantı aracılığıyla uygunluklarını doğrulamaları mümkün. Bu airdrop için son anlık görüntü tarihi 6 Mart. Kullanıcı ödülleri, cüzdana kaydedilen yazıt sayısı, cüzdana kaydedilen yazıtların maliyeti, işlem hacmi ve Ordzaar platformuyla etkileşim gibi faktörlere bağlı olacak. Kripto para projesi, haberi şu şekilde duyurdu:

Ordinals alanının öncülerini kutlayan canlı, topluluk odaklı bir girişim olan Sezon 1’e hoş geldiniz. Açıklık ve işbirliği ruhundan doğan bu girişim, ilk yılında Ordinals ortamını şekillendiren öncülere geri verme yöntemimizdir.

Entangle tokenlerin %3’ünü airdrop’lara gidecek

Bu arada, cross-chain DeFi protokolü Entangle, NGL token ekonomisini yayınladı. Buna göre, maksimum NGL token arzı 1 milyar olacak. Bu da 36 ay sonra Infra Reserve tokenlarının kilidi açıldığında gerçekleşecek. Ayrıca, ilk dolaşım 21.565.000 token olacak. Kripto para projesi, airdrop’un da yer aldığı token dağıtımına ilişkin olarak şunları paylaştı:

 • Vakfa tahsis olacak %15.
 • Ekosisteme tahsis olacak %12,8.
 • Topluluk ve likiditeye tahsis olacak %41.
 • Halka açık satış için %3,25’ini kullanacak .
 • Stratejik yatırımcılara tahsis olacak %27,95.
 • Token’ların %3’ünü ise airdrop’lar için kullanacak. Bunlarla, main-net lansmanından sonra topluluğa katkıda bulunan kullanıcıların yanı sıra proxy veya validatör çalıştıran, testnet kullanan veya belirli topluluk görevleri üzerinde çalışan katılımcıları ödüllendirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x