92 yaşındaki medya milyarderi Murdoch 6. kez nişanlandı

Avustralya kökenli ABD’li medya patronu Rupert Murdoch yeniden nikah masasına oturmaya hazırlanıyor.

92 yaşındaki Murdoch, Rus asıllı bilim insanı Elena Zhukova ile nişanlandı. Emekli olan moleküler biyolog Zhukova, 67 yaşında.

GELECEK YAZ EVLENECEKLER

Çiftin birkaç aydır görüştüğü ve gelecek yaz evleneceği belirtildi. Çift, Murdoch’ın Kaliforniya Moraga’daki bağında dünyaevine girecek.

NASIL TANIŞTILAR?

Murdoch ile Zhukova’nın, medya patronunun eski eşi Wendi Deng’in ev sahipliği yaptığı bir aile buluşmasında tanıştığı belirtildi. Murdoch ile Dengi 14 yıl evli kaldı ve 2013’te ayrılma kararı aldı.

BİR DEVRİN SONU

Murdoch geçtiğimiz yıl aralarında Fox ve Skynews gibi ünlü TV kanallarının bulunduğu News Corporation şirketindeki görevini bırakmıştı.

4 KEZ EVLENDİ

Medya patronu son olara Ann Lesley Smith ile nişanlanmıştı ancak çift iki hafta sonra geçtiğimiz yıl nisan ayında ayrılma kararı aldı.

Murdoch daha önce 4 kez nikah masasını oturdu. Murdoch’un önceki evliliklerinden altı çocuğu var: İlk eşi Patricia Booker’dan şimdi 64 yaşındaki kızı Prudence MacLeod, 53 yaşındaki kızı Elisabeth ve 50 yaşındaki oğulları Lachlan ve ikinci eşi Anna Mann’dan 49 yaşındaki James ve 21 yaşındaki olan kızı Grace; üçüncü eşi Wendi Deng’den 19 yaşında Chloe adlı çocukları var.

 

 

KAYNAK: NEW YORK TİMES

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x