Eski Eşin Televizyonda Verdiği İtiraf Cinayetin Perdesini Araladı: 5 Şüpheli Gözaltına Alındı!

Seydikemer ilçesinde yaşayan 3 çocuk babası inşaat işçisi Şaban Ataş, 22 Mart’ta ortadan kayboldu. Yakınları, Ataş’a ulaşamamaları üzerine bir gün sonra polise kayıp başvurusunda bulundu. Ancak, tüm çabalara rağmen Ataş’a ulaşılamadı. Şaban Ataş’ın bir süre önce boşandığı ancak aynı evi paylaştığı eski eşi Emine Karabulut, İstanbul’da katıldığı bir televizyon programında canlı yayında cinayeti itiraf etti.

Karabulut, “Kahvaltı sırasında Burhanettin Öztürk, Şaban ve ben oturuyorduk. Aralarında kavga çıktı. Burhanettin, Şaban’ı iple boğdu ve ardından cesedi götürdü” şeklinde ifade verdi. Emine Karabulut’un itirafının ardından, Seydikemer İlçe Emniyet Müdürlüğü bilgilendirildi. Polis, Karabulut’un ifadesi üzerine Sarıyer mevkisinde üzeri taşlarla örtülü erkek cesedi buldu. Cesedin kayıp olan Ataş’a ait olduğu belirlendi. Şaban Ataş’ın cesedi, incelemenin ardından otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

İstanbul’da programda bulunan eski eş Emine Karabulut ile sevgilisi olduğu ve bir otelde teknik servis elemanı olarak çalıştığı öğrenilen Burhanettin Öztürk, Karabulut’un oğulları M. ve M.A. ile Seydikemer’deki annesi D.K. gözaltına alındı.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’ndeki işlemlerinin ardından 5 şüpheli, Fethiye ilçesinde bulunan adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x